Jak dbać o biżuterię

JAK DBAĆ O BIŻUTERIĘ?

Przedstawiamy kilka prostych zasad właściwego użytkowania biżuterii. Stosowanie się do nich sprawi, że biżuteria będzie długo zachwycała swoim pięknem.


1. Biżuterię należy ściągać do prac domowych, aby nie narazić jej na uszkodzenia mechaniczne (zarysowania, stłuczenia, obicia) lub chemiczne, które mogą powstać na skutek kontaktu z niektórymi środkami chemicznymi. Biżuterię powinno się ściągać także przed pójściem spać, uprawianiem sportu lub innych zajęć, które mogą spowodować jej zniszczenie. Proszę pamiętać o ściąganiu biżuterii przed kąpielą lub pójściem na basen, ponieważ podczas kontaktu z woda z kranu, morską, chlorowaną może dojść do powstania przebarwień lub utraty połysku, zmatowienia. 

2. Należy unikać kontaktu biżuterii z perfumami, dezodorantami, lakierem do włosów i innymi kosmetykami, które pod wpływem reakcji chemicznej mogą uszkodzić powłokę. 

3. Biżuterię należy przechowywać w oddzielnych, zamykanych woreczkach lub specjalnych szkatułkach czy kuferkach. Dzięki temu biżuteria nie będzie narażona na uszkodzenia lub utlenianie. 

4. Co pewien czas biżuterię należy odświeżyć. Do tego celu można stosować specjalne ściereczki do czyszczenia srebra, którą można zakupić w naszym sklepie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium