Jak dbać o biżuterię

JAK DBAĆ O BIŻUTERIĘ?

Przedstawiamy kilka prostych zasad właściwego użytkowania biżuterii. Stosowanie się do nich sprawi, że biżuteria będzie długo zachwycała swoim pięknem.


1. Biżuterię należy ściągać do prac domowych, aby nie narazić jej na uszkodzenia mechaniczne (zarysowania, stłuczenia, obicia) lub chemiczne, które mogą powstać na skutek kontaktu z niektórymi środkami chemicznymi. Biżuterię powinno się ściągać także przed pójściem spać, uprawianiem sportu lub innych zajęć, które mogą spowodować jej zniszczenie. Proszę pamiętać o ściąganiu biżuterii przed kąpielą lub pójściem na basen, ponieważ podczas kontaktu z woda z kranu, morską, chlorowaną może dojść do powstania przebarwień lub utraty połysku, zmatowienia. 

2. Należy unikać kontaktu biżuterii z perfumami, dezodorantami, lakierem do włosów i innymi kosmetykami, które pod wpływem reakcji chemicznej mogą uszkodzić powłokę. 

3. Biżuterię należy przechowywać w oddzielnych, zamykanych woreczkach lub specjalnych szkatułkach czy kuferkach. Dzięki temu biżuteria nie będzie narażona na uszkodzenia lub utlenianie. 

4. Co pewien czas biżuterię należy odświeżyć za pomocą miękkiej ściereczki.

 

Dlaczego srebro czasem ciemnieje?

To, że czasem srebro ciemnieje, to jest naturalny proces. Srebro jest metalem szlachetnym, które przez wpływ związków siarki, podlega ciemnieniu (na wierzchu tworzy się warstwa czarnego siarczku/ ciemny nalot). Im bardziej zanieczyszczone powietrze, tym szybciej srebro ciemnieje. Takiemu procesowi, poddana jest również biżuteria nienoszona.

Ciemnym nalotem nie należy się przejmować. Nie wnika on w głąb srebra i łatwo można go wyczyścić miękką ściereczką (a najlepiej tą dedykowaną do czyszczenia srebra). Taka ściereczkę zakupisz w naszym sklepie https://coccola.pl/sciereczka-do-czyszczenia-bizuterii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium